Tervetuloa koiranäyttelyyn Hämeeseen

KIRSI HONKANEN ON ESTYNYT SAAPUMAAN ARVOSTELEMAAN NÄYTTELYIHIN TUULOSEEN. OLEMME TEHNEET TÄMÄN JOHDOSTA SEURAAVAT TUOMARINMUUTOKSET:

LAUANTAINA

KEHÄSSÄ 5 ARVOSTELEE HARRI LEHKONEN, HUOM. ALKAMISAIKA KLO 10.45!!
SIPERIANHUSKYT 20 KPL ON SIIRRETTY KEHÄÄN 9 VIIMEISEKSI RODUKSI, TUOMARINA TOIMII ESA RUOTSALAINEN

KEHÄ 5 HARRI LEHKONEN
* LÄNSIGÖÖTANMAANPYSTYKORVA......27 KLO 10.45
*JAPANINPYSTYKORVA............................7
*VOLPINO ITALIANO.................................2
*ISLANNINLAMMASKOIRA.......................2
*AKITA.......................................................15
*CHOW CHOW...........................................6
*EURASIER................................................5
*FAARAOKOIRA........................................3
*PERUNKARVATONKOIRA, PIENI............1

KEHÄ 9 ESA RUOTSALAINEN
KARJALANKARHUKOIRA.........................1 KLO 9.30
SAMOJEDINKOIRA..................................20
SUOMENPYSTYKORVA............................5 KLO 10.45
SHIBA.......................................................7
*LAPINPOROKOIRA.................................8
*ALASKANMALAMUUTTI........................8 KLO 12.00
*AMERIKANAKITA..................................16
*MEKSIKONKARVATONKOIRA, ISO........1
*MEKSIKONKARVATONKOIRA KESKIK..1
*THAI RIDGEBACK...................................1
*ETNANKOIRA..........................................1
*SIPERIANHUSKY...................................20


SUNNUNTAINA

KEHÄSSÄ 10 ARVOSTELEE PAULA HEIKKINEN-LEHKONEN
SHIBAT 7 KPL ON SIIRRETTY KEHÄÄN 6 GRIFFON BELGEN JÄLKEEN, TUOMARINA TOIMII TAPIO EEROLA

KEHÄ 6 TAPIO EEROLA
TIIBETINSPANIELI.................................38 KLO 9.30
-PENNUT.................................................3
-UROKSET..............................................16
-NARTUT................................................19 KLO 10.30
COTON DE TULÉAR...............................12 KLO 11.45
KROMFOHRLÄNDER.............................4
PRAHANROTTAKOIRA...........................7 KLO 12.45
PETIT BRABANCON................................7
GRIFFON BRUXELLOIS..........................2
GRIFFON BELGE....................................4
*SHIBA...................................................7
KARJALANKARHUKOIRA.....................3
SUOMENPYSTYKORVA.........................3

KEHÄ 10 PAULA HEIKKINEN-LEHKONEN
*SUOMENLAPINKOIRA...........................39 KLO 9.30
-PENNUT...................................................1
-UROKSET...............................................18
-NARTUT.................................................20 KLO 10.30
*LAPINPOROKOIRA................................18 KLO 11.45
*KAINKOIRA.............................................1
*SHIKOKUNKOIRA...................................3
*THAI RIDGEBACK...................................1
*THAIMAANPYSTYKORVA.......................1
*SAKSANPYSTYKORVA, POMERANIAN..16


Neljä ryhmänäyttelyä Tuulosessa Hämeenlinnassa 5.-6.10.2019


Molempina päivinä järjestetään kaksi ryhmänäyttelyä,

Lauantaina järjestetään näyttelyt ryhmille 2&9 sekä 5&6

Sunnuntaina järjestetään näyttelyt ryhmille 2&9 sekä 5&10